یک تغییر اساسی در ظاهر وبلاگ

بعد از حدود دو سال و تغییرات نه چندان زیاد، تصمیم گرفتم این بار تغییرات کلی در صفحات و ظاهر وبلاگ ایجاد کنم، بنا به دلایلی که در ادامه عنوان خواهم کرد که بخش عمده آن به مسائل مربوط به سئو صفحه استاتیک (اگر اسمش رو درست گفته باشم) مربوط خواهد شد. امیدوارم این نکات و تجربیات برای شما هم مفید باشند.

در نسخه قبلی، صفحه اصلی را یک صفحه استاتیک در نظر گرفته بودم که شامل لوگو، لینک شبکه‌های اجتماعی من و لینک ورود به بخش وبلاگ بود که باعث می‌شد بازدیدکنندگان جدید به دلیل واضح نبودن لینک ورود به بخش وبلاگ و نوشته‌ها، بعد مشاهده آن صفحه استاتیک از سایت خارج شوند و بازدید مطالب به طور چشم‌گیری در این حالت پایین خواهد ماند.

وجود صفحه استاتیک به عنوان صفحه اصلی در سئوی سایت نیز تاثیر مثبتی نخواهد داشت و در این صورت علاوه بر کم شدن بازدید بازدیدکنندگان مستقیم (به دلایلی که بالاتر گفتم) که با وارد کردن آدرس، مستقیما وارد می‌شدند، ورودی‌های گوگل نیز بنا بر مسائل سئو کمتر خواهند شد.

مساله دیگر استفاده از ظاهر ساده و دور از رنگ و لعاب‌های فراوان است. تصمیم گرفتم بیشتر از اینکه مخاطب را با زیبایی‌های بصری برای حضور در وبلاگم ترغیب کنم، به تولید محتوای جذاب و کاربردی‌تر بپردازم و از این طریق تعامل بیشتری با شما داشته باشم. مساله‌ای که قبل‌تر با استفاده از لوگوی سیاه و سفید زمینه اجرایی شدنش را فراهم کرده بودم. اگر متوجه منظور این بخش حرف‌هایم نشدید، این نوشته از سامان فائق در تلگرام را مطالعه کنید، خودم هم بعد از این نوشته تغییرات زیادی اطراف خودم ایجاد کردم.

موارد دیگری نیز در این تغییر دخیل بودند که نیازی به بازگو کردن آن‌ها نیست. گرچه هنوز هم ایرادات رفع نشده‌ای وجود دارد که به مرور زمان جهت اصلاحشان اقدام خواهم کرد.

حالا نوشتن و خواندن در این فضای مینیمالیستی، بیشتر از قبل جذابیت خواهد داشت، حداقل برای خودم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *