راه موفقیت

۱۰ پیشنهاد برای اینکه راه صد ساله موفقیت را یک شبه طی کنیم!

هیچوقت فکر نمی‌کردم در نوشتن هم آب به آب شدن داشته باشیم، حالا که دچارش شدم فهمیدم که داریم بدجور هم داریم. وقتی از کانال و چت‌های دوستانه تلگرام به پست و استوری‌های اینستاگرام سر بزنی، از آنجا به لینکدین بروی و جویای وضع کار و صنعت بشوی، بعد گذر از وبلاگ و فروم‌های مختلف به ویرگول، یوتیوب، فیسبوک، توییتر و… برسی و در نهایت بخواهی در وبلاگ خودت پست بگذاری، شرایط خوشایندی را تجربه نخواهی کرد و نمی‌دانی از چه ادبیاتی برای چه منظوری در چه زمانی باید استفاده کنی! گرچه همه این‌ها که گفتم من نیستم؛ تلگرام، اینستاگرام و لینکدین را کنار بگذاریم بقیه مربوط به دوران گذشته است که کمتر جویای حالشان می‌شوم.

در حین حال و احوال کردن با یکی از این دوستان قدیمی با آمار جالبی روبرو شدم که اینجا می‌بینید:

آمار ویرگول

اوایل مهرماه همین امسال، در ویرگول ثبت‌نام کردم و در مدت ۱۰ روز، ۵ مطلب اختصاصی از خودم آنجا نوشتم؛ مطالبی که بار علمی و محتوای چندان تخصصی‌ای نداشت و صرفا خودم بودم و افکار خودم با چاشنی خلاقیت. اقبال مخاطبان از نوشته‌های بنده‌ای که نه فالوور داشتم نه کسی را آنجا می‌شناختم، با تعداد لایک و کامنت‌ها [نسبت به نوشته‌های دیگران] برایم روشن بود اما بنا به دلایلی حوصله ماندن را نداشتم و دیگر نشد نوشته‌ای آنجا بگذارم.

چند روزی‌ست که وقتی صفحه‌ام را باز می‌کنم با چنین آماری روبرو می‌شوم، لازم به ذکر است که نمایش نوشته‌ها در ویرگول به صورت تایم‌لاینی‌ست (نوشته‌های جدید بالاتر از نوشته‌های قدیمی به نمایش درمی‌آیند به طوری که نوشته‌های قدیمی کم‌کم از انظار عموم محو خواهند شد و دسترسی به آن‌ها فقط از طریق جستجو امکان‌پذیر می‌باشد). در سه ماهی که هیچ فعالیتی اعم از لایک، فالو و پست آنجا ندارم، میانگین روزانه ۸۰ نفر از همین ۵ مطلب بازدید می‌کنند که با توجه به توضیحاتی که دادم برای خودم جالب است، اما کاش می‌دانستم از کجا به این مطالب لینک داده شده و بازدیدکنندگان چه کسانی هستند. نوشتن در جایی غیر از وبلاگ این چنین بدی‌هایی هم دارد دیگر! در هر صورت برای مشاهده پروفایل و مطالب من در ویرگول می‌توانید به این آدرس مراجعه کنید.

اما از این‌ها که بگذریم می‌رسیم به آن ۱۰ پیشنهاد که راه صد ساله موفقیت را یک شبه طی کینم. موارد مذکور، حاصل سال‌ها تحقیق دانشمندان و محققان در حوزه موفقیت و توسعه کسب و کارهاست که من آن‌ها را رایگان در اختیار شما قرار خواهم داد:

  1. خودمان باشیم.
  2. خودمان باشیم.
  3. خودمان باشیم.
  4. تلاش
  5. تلاش
  6. تلاش
  7. صبر
  8. صبر
  9. صبر
  10. صبر

همچنین از طریق این لینک می‌توانید در سمینار موفقیت سروش رضایی به همراهی پسر شجاع و پدر پسر شجاع و شیپورچی و دوستان، ثبت نام کنید.

ارتباط عنوان پست با نوشته‌های بالا و این مواردی که ذکر کردم هم با خودتان.

موفق و پیروز باشید.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *